پرنس ادوارد

برنامه مهاجرتی جزیره ی پرنس ادوارد (PEI PVP)

جزیره ی پرنس ادوارد (PEI) متشکل از این جزیره و چندین جزیره ی اطرافش، کوچکترین استان کانادا می باشد.
از زمان کنفدراسیون شارلوت تون که منجر به شکل گیری کانادا شد، این استان را زادگاه کانادا می نامند. PEI  نه تنها به خاطر زمین قرمزرنگ و سواحل زیبایش بلکه به دلیل اقتصادهای رو به رشد کشاورزی، گردشگری و ماهیگیری، شناخته شده می باشد. فرصت منحصر به فرد مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد PEI PNP برنامه ی مهاجرت استانی جزیره ی پرنس ادوارد است. مهاجران آینده ای  که دارای مهارت ها و تجارب مد نظر استان هستند می توانند از طریق این برنامه، گواهی انتخاب استانی خود را دریافت نماید. اخذ این گواهی باعث می شود که افراد خارجی بتوانند در بازه زمانی سریعتر از سایر گروه های مهاجرتی کانادا، اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

PEI PNP با اکسپرس اینتری
داوطلبینی که واجد شرایط ورود به بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری هستند و علاقمند به زندگی و کار در جزیره ی پرنس ادوارد هستند می توانند به برنامه ی PEI PNP همراستا با اکسپرس اینتری اپلای نمایند. متقاضیان واجد شرایط می توانند از بازه ی  زمانی کمتر از 6 ماه بهره مند شوند. PEI PNP تضمین نمی کند که همه ی پروفایل های اکسپرس اینتری ارائه شده مورد بازبینی یا پذیرش قرار گیرند. فقط درخواست هایی که دارای مهارت متناسب با نیاز فعلی بازار کار استان هستند، مد نظر قرار خواهد گرفت.

الزامات واجد شرایط

داوطلبان این گروه باید واجد شرایط یکی از کلاسهای زیر مهاجرت اقتصادی فدرال باشند که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اداره می شود:

دسته کارگر متخصص فدرال
دسته معاملات تجاری متخصص فدرال
دسته کانادایان با تجربه

هنگامی که یک نامزد در یکی از کلاس های بالا در سیستم ورود به سیستم فدرال ثبت نام کرد، باید یک پروفایل در سیستم EOI PEI ایجاد کند.
نمایه بر اساس شش عامل انتخاب: سن، زبان، تحصیلات، تجربه کار، اشتغال و سازگاری حداکثر تا 100 امتیاز بررسی و تنظیم می شود. دفتر مهاجرت PEI می گوید، اگر داوطلبان شواهدی از مهارت در هر دو زبان رسمی (انگلیسی و فرانسوی) نشان دهند، ممکن است 10 امتیاز جایزه اضافی تحت سیستم EOI PEI PNP اعطا شود.