منیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP)


استان مانیتوبا بین استان های اتاریو و ساسکاچوان است و دروازه ی غربی کانادا می باشد.

اقتصادی استان تا حد زیادی از منابع طبیعی و کشاورزی است که محرک اصلی ثروت و سرمایه کانادا محسوب می شود. جمعیت  مانیتوبا تقریباً 1.2 میلیون نفر است که اکثریتشان در اکثرشان داخل یا اطراف پایتخت استان شهر وینیپگ هستند. مانیتوبا از از جامعه ای بسیار متحد، بازار کار پایدار و بیابان طبیعی گسترده بهره مند است.

MPNP  برنامه مهاجرتی استان مانیتیبا است که از طریق این برنامه، مهاجران آینده ای که دارای مهارت و سابقه ی کار مدنظر استان هستند، می توانند گواهی انتخاب استان مانیتوبا را دریافت نمایند.

برنامه های زیر در حال حاضر فعال هستند و یا به عنوان بخشی از فرآیند تجدید برنامه ی MPNP  بازسازی شده اند:

برنامه مهاجرت نیروی متخصص
برنامه ی نیروهای متخصص از طریق سیستم «اعلام علاقمندی» مدیرت می شود و در آن داوطلبین واجد شرایط مجموعه ای ازسئوالات آنلاین را تکمیل می کنند. در این برنامه لازم نیست داوطلبین قبل از ارائه ی پروفایلشان در بانک اطلاعاتی EOI، مستندات همراه را ارائه نمایند. پروفایل ها همراه با پروفایل داوطلبین دیگر در بانک اطلاعات قرار داده شده و شما با توجه به سئوالاتی که پاسخ داده اید، امتیازی دریافت خواهید نمود. سپس برنامه ی MPNP شما را بر حسب چند فاکتور رتبه بندی کرده و در صورتی که میان داوطلبین دارای بالاترین رتبه قرار داشته باشید، ممکن است برای ارائه ی درخواست به برنامه ی MPNP دعوت شوید. در مورد تعداد داوطلبینی که می توانند درخواست ارائه دهند یا در مورد ددلاین درخواست ها، هیچ محدودیتی وجود ندارد.
در حال حاضر دوبرنامه مهاجرتی به مانیتوبا تحت عنوان نیروی کار متخصص وجود دارد که هر دو از طریق سیستم «اعلام علاقمندی» مدیرت می شود. برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص از مسیر های زیر تشکیل شده است :


نیروی متخصص در مانیتوبا
در برنامه ی نیروی های متخصص مانیتوبا،  نیروهای متخصص موقتی و واجد شرایط و همچنین فارغ التحصیلان بین المللی که در حال حاضر در حال کار در مانیتوبا هستند و از سوی کارفرمایانشان یک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت دریافت کرده اند، واجد شرایط اپلای می باشند. برخلاف سایر برنامه های ورود به مانیتوبا در برنامه ی MPNP، برنامه ی نیروی متخصص در مانیتوبا، برای تعیین وضعیت واجد شرایط بودن، از ارزیابی مبتنی بر امتیاز استفاده نمی کند. برنامه ی نیروی متخصص تجدید شده مانیتو در دو زیرگروه میباشند: زیرگروه سابقه ی کار در مانیتوبا و زیرگروه استخدام مستقیم کارفرما.

سابقه ی کار در مانیتوبا
این مسیر برای متقاضیانی که هم اکنون در مانیتوبا مشغول به کار هستند و دارای مجوز موقت کار، از جمله کارگران موقت و فارغ التحصیلان بین المللی مؤسسات پس ازمتوسطه کانادا، باز خواهد بود
استخدام مستقیم کارفرما   
این مسیر برای متقاضیانی که توسط کارفرمایان مانیتوبا در خارج از کانادا توسط MPNP و یک کارفرمای واجد شرایط مصاحبه شده است و یک دعوت نامه برای درخواست نامزد استانی از MPNP دریافت کرده اند باز خواهد بود.


نیروی متخصص خارج از کشور

گروه نیروی متخصص خارج از کشور مانیتوبا از یک سیستم امتیاز دهی برای ارزیابی داوطلبینی که ممکن است در خارج از کانادا باشند استفاده می کند. درخواست نیروهای متخصص واجد شرایطی که بتوانند از طریق خانواده یا دوستان ارتباط خود با این استان را نمایش دهند، افراد دارای سابقه ی آموزش یا اشتغال قبلی در مانیتوبا و افرادی که از طریق  MPNP (دعوت مانیتوبا) دعوت می شوند و همچنین افرادی که در 5 معیار زبان، سابقه ی کار، آموزش و سازگاری دارای حداقل 60 امتیاز هستند، پذیرفته می شود.
 
برنامه اکسپرس اینتری مانیتوبا
این برنامه برای کاندید های اکسپرس اینتری که از طریق برنامه ی واجد شرایط می باشند و کسانی که الزامات اکسپرس اینتری و مشخصات اکتیو اکسپری اینتری را دارند می باشد. از کاندیداها انتظار می رود تجربه کار در مشاغل ذکر شده در لیست درخواست های مشاغل منیتوبا را نشان دهند و ارتباط محکمی از طریق خانواده با مانیتوبا داشته باشند.


برنامه ی سرمایه انسانی
این مسیر برای کارگران ماهر خارجی با تجربه در مشاغل تقاضا مانیتوبا و افرادی که با ایجاد ارتباطات قوی در بازار کار با آن مشاغل، توانایی برقراری بالقوه خود را نشان می دهند می باشد.

برنامه سرمایه گذاری تجاری (قبلا MPNP-B)

افرادی که قصد راه اندازی کسب و کاری در مانیتوبا را دارند می توانند از طریق این برنامه به مقصود خود برسند. این فرآیند بر اساس سیستم درخواست اعلام علاقمندی انجام می شود و در آن متقاضیان بالقوه تمایل خود به اپلای به این برنامه را با درخواست اعلام کرده و واجدشرایط ترین آنها دعوت به اپلای می شوند.
برنامه ی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مانیتوبا
برنامه ی توسعه ی استراتژیک مزارع  یکی از ابتکارات اقتصادی مناطق روستایی از زیرگروه های برنامه ی مهاجرت تجاری مانیتوبا (MPNP-B) می باشد. این برنامه به ملل خارجی که دارای سابقه ی مدنظر در کسب و کار مزرعه داری و همچنین سرمایه کافی هستند این امکان را می دهد تا به مانیتوبا مهاجرت نموده و یک مزرعه را اداره نمایند.
برنامه ی کارآفرین
برنامه کارآفرین جایگزین برنامه قبلی MPNP B می شود و این اجازه را به استان می دهد تا صاحبان مشاغل واجد شرایط تجارت خارجی را که قصد و توانایی جابجایی به تاسیسات منیتوبا tp ، خرید یک تجارت و یا داشتن یک تجارت در دو سال اول ورود به مانیتوبا با اجازه کار موقت را دارند نامزد کنند.

روش ابتکاری مهاجرت از طریق شهر مدرن
یکی از ابتکارات خاص برای مهاجرت به مانیتوبا ابتکار مهاجرت جوامع مدرن است. این شهر روستایی واقع در 112 کیلومتری جنوب غرب شهر وینی پگ، به طور فعال به دنبال مهاجران جدید در مشاغل خاص است. مهاجرت جوامع مدرن از طریق برنامه ی MPNP انجام می شود.


برنامه ی آموزش بین المللی
برنامه جدید آموزش بین المللی (IES) به گونه ای طراحی شده است که به فارغ التحصیلان مانیتوبا که نیازهای صنعت را با مسیرهای سریعتر به اقامت دائم برآورده می کنند. این برنامه دارای سه مسیر است: مسیر استخدام شغلی، مسیر کارآموزفارق التحصیلی و مسیر کارآفرین دانشجویی.