مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

بسیاری از دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به کانادا آمده اند قصد ماندن و اخذ تجربه ی کاری در کانادا را دارند.
هنگامی که آنها تحصیلات خود را در برنامه تحصیلی معتبر در یک موسسه فنی معتبر کانادایی گذرانده باشند، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، که به آنها امکان کار در کانادا را می دهد، اقدام کنند.

در تلاش خود برای حفظ دانشجویان بین المللی، مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برنامه مجوز کار کارشناسی ارشد را اجرایی می کند. براساس این برنامه، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند مجوز کار آزاد - حداکثر تا سه سال دریافت کنند! این امر به آنها امکان می دهد بدون نیاز به پیشنهاد کار کانادایی در زمان درخواست، برای هر کارفرمای کانادایی در هر صنعت کار کنند.
دانشجویان بین المللی تنها میتوانند یم مجوز کار از IRCCبگیرند، بنابراین مهم است از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

معیار های واجدین شرایط
برای واحد شرایط دریافت مجوز کار، فارغ التحصیلان بین المللی باید:
تحصیل در کانادا در یک برنامه آموزشی آکادمیک، فنی یا حرفه ای که حداقل هشت ماه طول بکشد در یک موسسه آموزشی واجد شرایط DLI .
برنامه تحصیلی باید به مدرک، دیپلم یا گواهی منجر شود.
برگزاری دوره تمام وقت دانشجویی در کانادا در هر جلسه آکادمیک برنامه یا برنامه های تحصیلی به اتمام رسیده و بعنوان بخشی از درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی آنها شامل می شود.
بعضی استثناء ها برای مرخصی از تحصیل و جلسه تحصیلی نهایی.
دریافت نامه رسمی از DLI که تأیید می کند متقاضی واجد شرایط لازم برای تکمیل برنامه تحصیلی خود می باشد.
متن و نامه رسمی باید در برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی درج شود.
فارغ التحصیل از:
موسسات فنی مانند،
یک کالج
یک مدرسه ی تجارت یا فنی
یک دانشگاه
CEGEPدر کب
دبیرستان فنی خصوصی (در کبک) که طبق همان قوانین مدارس دولتی در کبک فعالیت می کند.
یک مدرسه راهنمایی یا متوسطه خصوصی (در کبک) که برنامه های واجد شرایط 900 ساعت یا بیشتر را ارائه می دهد و منجر به صدور دیپلم حرفه ای (DEP) یا یک گواهینامه حرفه ی معتبر de spécialisation (ASP) می شود. یا
مدرسه خصوصی کانادا که می تواند براساس قوانین استانی مدرک تحصیلی اعطا کند (به عنوان مثال، دانشیار، لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا) اما تنها در صورت ثبت نام دانش آموز در یک برنامه تحصیلی که منجر به دریافت مدرک دانشگاهی شود، مجاز است.
نکته: فارغ التحصیلان برنامه های آموزش فنی و حرفه ای در کبک باید بسته به نوع دیپلم صادر شده، معیارهای دیگری را که توسط IRCC بیان شده، مطابقت دهند.

مهلت درخواست: 180 روز!
در سال 2019، دولت کانادا مهلیت اخذ مجوز کار در کانادا را به 90 تا 180 روز (شش ماه) پس از دریافت رونوش و نامه رسمی از DLI معتبر که تایید میکند الزامات تکمیل برنامه رعایت شده است، افزایش داد.
در هنگام درخواست، متقاضیان باید ثابت کنند که دارای مجوز تحصیل معتبر، دارای مجوز تحصیل هستند یا مجاز به تحصیل در کانادا بدون نیاز به اخذ مجوز تحصیل در بندهای 188 (1) (الف) و (ب) از آیین نامه مهاجرت و حمایت از پناهندگان هستند.

مدارک پشتیبانی مورد نیاز
در حالی که افسران برنامه می توانند مدارک اضافی درخواست کنند، دو سند مهم که در زمان درخواست لازم است، نامه ای است که تأیید تکمیل برنامه تحصیلی و یک نسخه رسمی توسط DLI آنها را تأیید می کند.

متقاضیان غیرمجاز
دانشجویان بین المللی مجاز به درخواست نیستند در صورتی که:
قبلاً مجوز کار پس از فارغ التحصیلی گرفته اند
بودجه دریافت شده از امور جهانی جهانی کانادا (GAC)
در برنامه جوایز دولت کانادا که توسط GAC تأمین می شود، شرکت کرده اند
بورس تحصیلی فرصت برابر، کانادا-شیلی را بدست آورده اند
در برنامه تبادل متخصصان کانادا و چین شرکت کرد
در برنامه کمک هزینه های سازمان ایالات متحده شرکت کرده است
اکثر اعتبارات مربوط به تکمیل برنامه تحصیلی خود را با یادگیری از راه دور به پایان رساند
فارغ از مدت اقامت در کانادا، برنامه تحصیل را توسط یک موسسه غیر کانادایی واقع در کانادا تحویل داده است.

موارد خاص
موارد معدودی وجود دارد که دانشجویان بین المللی ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در صورت داشتن یک برنامه شتاب یا یادگیری از راه دور باشند و یا خواهان مرخصی از تحصیل باشند.