بیمه درمانی دانشجویی در سراسر کانادا


بیمه درمانی دانشجویی در سراسر کانادا
سیاست های بیمه نامه های درمانی از استانی به استان دیگر متفاوت است.


دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، باید درمورد وجود بیمه در استان مورد نظر خود تحقیق کنند. دانشجویان بین المللی در کانادا موظفند بیمه درمانی برای مدت اقامت خود در کانادا دریافت کنند. برخی از استان ها برخی از دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بهداشتی استان بصورت رایگان یا حق بیمه قرار می گیرند. در این موارد، دانشجویان بین المللی معمولاً موظفند به استان مراجعه کنند.

 

اغلب در مواردی که بیمه درمانی استان در دسترس نباشد، دانشجویان ملزم به خرید بیمه خصوصی هستند. این کار اغلب از طریق مدرسه آنها در کانادا قابل انجام است. مؤسسات استانهایی که خدمات بهداشتی و درمانی استان را به دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهند، ممکن است این افراد را ملزم به عضویت در برنامه های بهداشتی اجباری کنند، در حالی که سایر مؤسسات می توانند برنامه های پوشش اختیاری ارائه دهند.

 

برای مقایسه و تضاد سیاست های بیمه درمانی در استان ها با نمودار زیر مشورت کنید:

 

 

استان ها

پوشش استانی برای دانشجویان بین المللی؟

 

 

الزامات اصلی

 

 

اطلاعات بیشتر

آلبرتا

بله

 

حداقل 12 ماه با مجوز تحصیل

 

 

 

حداقل 12 ماه با مجوز تحصیل

 

دارندگان مجوزهای تحصیل بیش از سه ماه و کمتر از 12 ماه اگر بتوانند قصد خود را برای اقامت در آلبرتا حداقل 12 ماه نشان دهند، ممکن است واجد شرایط باشند.

 

دانشجویان زیر 18 سال باید به بیمه والدین یا سرپرستان اضافه شوند.

باید ظرف 90 روز از ورود به آلبرتا درخواست کنید.

بریتیش کلمبیا

بله

 

حداقل 6 ماه با مجوز تحصیل

 

پوشش بیمه پس از سه ماه آغاز می شود. به دانشجویان بین المللی توصیه می شود که  بلافاصله پس از رسیدن درخواست کنند. پوشش از روز اول ماه سوم آغاز می شود. به عنوان مثال، اگر دانشجویی در تاریخ 25 اوت وارد شود، پوشش او از 1 نوامبر آغاز می شود. دانشجویان بین المللی باید برای آن سه ماه به دنبال پوشش باشند.

مانیتوبا

بله

حداقل 6ماه مجوز تحصیل

 

حداقل 6ماه اقامت در هر سال تحصیل

 

نیوبرانویک

بله

حداقل 3 ماه اقامت در نیوبرانزویک.

دانشجویان بین المللی موظفند موارد زیر را ارائه دهند:

·      اثبات ثبت نام مطالعات تمام وقت در یک موسسه کاردانی از نیوبرانزویک؛

·      اجازه تحصیل معتبر؛ و

·      تاریخ ورود به نیوبرانزویک.

نیوفاندلند و لابرادور

بله

حداقل 12ماه مجوز تحصیل

 

سرزمین های شمالی

بله

حداقل 12ماه مجوز تحصیل

 

نوا اسکاشوا

بله

حداقل 12ماه مجوز تحصیل

دانشجو می تواند روز اول سیزدهم ماه بعد از تاریخ ورود به نوا اسکوشیا به عنوان دانشجو، برای پوشش خود درخواست کند. دانشجو نباید بیش از 31 روز متوالی در خارج از استان باشد. دانشجویی که در ماه ژوئیه وارد نوا اسکوشیا می شود، نمی تواند تا اوت سال بعد درخواست کند. برای پوشش مداوم، یک نسخه از هر مجوز مطالعه باید به کارت بهداشت نوا اسکوشیا (MSI) ارسال شود و هر سال یک اعلامیه امضا شود.

اونتاریو

خیر، با استثنا

 

بیشتر دانشگاههای انتاریو در برنامه بیمه سلامت دانشگاه (UHIP) شرکت می کنند. دانشجویان بین المللی در موسسات شرکت کننده باید در این طرح ثبت نام کنند، مگر اینکه معافیت دیگری داشته باشند.

جزیره ی پرنس ادوارد

خیر

 

دانشجویان بین المللی موظف به اخذ بیمه خصوصی هستند. موسسات می توانند برنامه های پوشش خود را که ممکن است اختیاری یا اجباری باشد ارائه دهند. برای اطلاعات بیشتر با موسسات مشورت کنید.

کبک

خیر

 

دانشجویان بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، لوکزامبورگ، نروژ، پرتغال و سوئد ممکن است به دلیل توافق های دو جانبه بین کبک و کشورشان واجد شرایط باشند.

برخی بورسیه های دانشجویی در کبک شامل بیمه درمانی است.

 

در غیر این صورت معافیت، دانشجویان بین المللی موظف به اخذ بیمه خصوصی هستند. موسسات می توانند برنامه های پوشش خود را ارائه دهند، که ممکن است اختیاری یا اجباری باشد. برای اطلاعات بیشتر با موسسات مشورت کنید.

ساسکاچوان

بله

مجوز تحصیل و اثبات ثبت مام تمام وقت

 

Yukon

خیر