برنامه های انتقالی دانشگاه در کانادا

تحصیل در کانادا: برنامه های انتقالی
برنامه های انتقالی دانشگاه در کانادا

به طور کلی، برنامه انتقال دانشگاه زمانی است که دانشجو شروع به تحصیل در یک موسسه می کند و در دیگری به پایان می رسد.

دانش آموزان به دلایل زیادی این مسیرها را انتخاب می کنند. برخی برای صرفه جویی در پول و یا ماندن در نزدیکی خانه، برخی دیگر به دلیل شرایط ورود به دانشگاه. بعضی نیز به دنبال کلاس های کوچکتر یا ورزش خاص هستند. از هر دلیلی دانشجویان را انتخاب می کنند، برنامه های انتقال می توانند فرصت های منحصر به فردی برای پیشرفت را فراهم کنند.

کالج - برنامه های دانشگاه
برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، شروع به کار در کالج و پایان دادن به دانشگاه یک انتخاب استراتژیک است، همانطور که اکثر کالج های کانادایی پیشنهاد می کنند:
شهریه مقرون به صرفه تر؛
اندازه کلاس کوچکتر؛
ملزومات ورودی راحت تر؛ و
تاریخ شروع انعطاف پذیر
علاوه بر این، دانشکده ها روی "یادگیری عملی" تمرکز می کنند، به دانشجویان این امکان را می دهد تا تجربه عملی کسب کنند و برنامه دانشگاهی را که معمولاً توسط دانشگاه تهیه می شود، تکمیل کنند. برای کسانی که به دنبال چندین مدرک، گواهی یا دیپلم هستند، این ممکن است یک انتخاب مناسب باشد.
نکته مهم: بیشتر دانشگاه های دریافت نیاز به دو سال اخر برنامه برای تکمیل آن در محیط دانشگاه برای گرفتن مدرک می باشند.

دانشگاه - برنامه های دانشگاه
ممکن است در مواردی دانشجویان انتخاب کنند یا نیاز به انتقال بین دانشگاه ها داشته باشند. این موارد شامل جابجایی بین مکانها، جستجوی یک برنامه متفاوت یا مناسب تر، یا به دلیل ورود مستقیم به یک برنامه رقابتی در سطح سال اول قبلاً امکان پذیر نبود. در هر صورت، قوانین انتقال بین دانشگاهها متفاوت است، و بررسی دقیق این موارد مهم است.
نکته مهم: بیشتر دانشگاه های دریافت نیاز به دو سال اخر برنامه برای تکمیل آن در محیط دانشگاه برای گرفتن مدرک می باشند.

برنامه های خاص استانی
برخی استانها سیستم انتقال کاملاً توسعه یافته و مشارکتی ایجاد کرده اند که دانش آموزان بتوانند به راحتی به مدارس دیگر بروند. به عنوان مثال، در سیستم انتقال انگلیس کلمبیا، 40 مدرسه شرکت کننده وجود دارد. این سیستم شامل کلیه دانشگاههای بزرگ تحقیقاتی، بیشتر موسسات اعطای مدرک خصوصی و کالجهای کوچکتر است. استان های دیگری نیز وجود دارند که سعی در ایجاد پروتکل های مشابه دارند و برنامه هایی با برنامه های موجود از جمله آلبرتا و انتاریو وجود دارد.


مدل 2+2
مدلی که در دهه 1960 توسط کالج های آمریکایی و کانادایی رواج پیدا کرد، شامل دو سال تحصیل تمام وقت در یک کالج است، و پس از آن دو سال در یک دانشگاه است. دریافت مدارس اعتبار بیش از دو سال اعتبار برای انتقال نخواهد داشت.

مدل 3+1
این مدل شامل یک سال تحصیل تمام وقت در یک کالج است و به دنبال آن سه سال در یک دانشگاه انجام می شود. دریافت مدارس اعتبار برای انتقال هزینه کمتر از یک سال نخواهد داشت.

مسدود کردن نقل و انتقالات
بسیاری از موسسات دریافت کننده اعتبار دوره را در قالب دیپلم یا مدرک تحصیلی کامل قبول می کنند. این امر به مدرسه اختیار کمتری در انتخاب دوره های اعتباری می دهد.

سناریوها و سؤالات معمول
من می خواهم به کانادا مهاجرت کنم. آیا برنامه انتقال به من کمک خواهد کرد؟

ممکن است. تعدادی برنامه اقامت وجود دارد که ارزش تکمیل مدرک تحصیلی دو ساله از یک کالج را دارند. در گذشته دانشجویان دو سال مدرک کاردانی یا دیپلم را به اتمام رسانده، شروع به کار کرده و از ترکیبی از آن تحصیلات و تجربه کار برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت استفاده می کنند. برای دانشجویانی که سپس به عنوان اقامت دائم به دانشگاه سال سوم منتقل می شوند، می توانند هزینه قابل توجهی را کاهش دهند.

استانداردهای مدرسه هدف من بسیار بالا است. آیا سودی وحود دارد که از طریق کالج یا دانشگاه دیگری با شرایط پایین تر برای ورود به سال دوم یا سوم این مدرسه استفاده کنم؟
بله الزامات بیشتر پذیرش سال 2 و 3 مدارس دریافت کننده به طور قابل توجهی پایین است. به همین ترتیب، هنگام انتقال، دیگر نیازی به ارائه نتایج آزمون زبان نیست زیرا موسسه ارسال کننده قبلاً شما را بر اساس مشخصات دانشگاهی و زبانی خود پذیرفته است.