برنامه ها و زمینه های تحصیلی در کانادا


برنامه ها و زمینه های تحصیلی در کانادا

انتخاب برنامه تحصیلی مناسب بسیار مهم است.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کانادا ممکن است با انتخاب از میان صدها برنامه مجزا، تجربه تحصیل خود را متناسب کنند. هر برنامه تحصیلی الزامات منحصر به فردی مانند دروس و امتحانات دارد که انتظار می رود دانشجویان آن را تکمیل کنند. وقتی این الزامات با موفقیت انجام شود، مدرسه اعتبار علمی مانند گواهی، دیپلم یا مدرک را به شما اعطا می کند. اعتبارنامه تکمیل شده بخش مهمی از واجد شرایط بودن برای شغل یا ادامه تحصیل در سطح بالاتر است.


مثال های از زمینه های تحصیلی مورد علاقه

در حالی که صدها برنامه های مطالعاتی خاص در کانادا وجود دارد، بیشترشان متعلق به یکی از این دسته  ها یا زمینه های زیر می باشد:
هنر و علوم انسانی
مدیریت کسب و کار
علوم کامپیوتر
تحصیلات
هنرهای زیبا
فناوری مهندسی
ریاضیات
پزشکی و علوم زندگی
علوم طبیعی
علوم اجتماعی

دوره ها و اعتبارات

برنامه های مطالعاتی از واحدهای گسسته ای به نام دوره ها تشکیل شده است. به عنوان مثال، هنگام تحصیل در تجارت، ممکن است دانشجویان در رشته های اقتصادی، حسابداری و کارآفرینی دوره های آموزشی را طی کنند. دانشجویان در همان برنامه ممکن است ملزم به تکمیل دوره های مختلف بسته به مناطق تحصیلی خاص خود باشند. به عنوان مثال، دانش آموزان در برنامه بازاریابی املاک برنامه تحصیلی متفاوتی از دانشجویان رشته حسابداری خواهد داشت، حتی اگر هر دو این دانشجویان در یک دانشکده تجارت و کسب و کار تحصیل کنند.
بیشتر دوره ها در کانادا شامل یک سری درس هفتگی، امتحانات و دوره های مستقل در یک موضوع خاص می باشد و حدود 12 هفته ادامه دارد. هنگامی که شرایط لازم برای دوره انفرادی با موفقیت به پایان رسید، مدرسه اعتبار دانش آموز را برای تکمیل برنامه مطالعاتی اعطا می کند. هنگامی که اعتبار کافی برای تحقق الزامات برنامه کسب شده باشدیک برنامه تحصیلی کامل شده است. به عنوان مثال، یک مقطع لیسانس در کانادا معمولاً شامل 120 واحد می باشد و هر دوره تکمیل شده به طور کلی سه واحد را برای آن کل دریافت می کند.


ترم ها

سال تحصیلی در کانادا به صورت ترمیمی برگزار می شود که معمولاً به آنها نیم سال تحصیلی گفته می شود. بیشتر مدارس در کانادا از سیستم ترم یا ترمستر استفاده می کنند، به این معنی که سال تحصیلی به دو نیم تحصیلی ترم با طول مساوی یا سه نیم سال با طول مساوی تقسیم می شود. به دلایل عملی دانشجویان باید در نظر داشته باشند که سپتامبر آغاز سال تحصیلی در کانادا است.

گام بعدی

هنگامی که دانش آموز مستعد در مورد برنامه تحصیلی تصمیم گرفت، می تواند جستجوی مدرسه ایده آل را آغاز کند. برای اطلاعات بیشتر و مرور مدارس، جستجوی مدرسه CanadaVisa را امتحان کنید. برای توصیه مناسب بهترین آموزشگاه برای هر نیاز، SchoolMatch را امتحان کنید.

توجه به این نکته ضروری است که قبل از شروع جست و جو برای مدارس تصمیم گیری در مورد حوزه تحصیلی اجباری نیست. عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند که علاوه بر برنامه های مطالعاتی، در انتخاب یک موسسه نقش دارند. دانش آموزان آینده نگر ممکن است مدرسه را بر اساس شهرت، موقعیت مکانی، فرصت های اضافی درسی یا هزینه آن انتخاب کنند. بسیاری از برنامه های مطالعاتی به دانش آموز اجازه می دهند که بعداً برنامه اصلی تحصیل را انتخاب کند - این خصوصاً در مورد برنامه های لیسانس است، که در آن ممکن است دانشجو ملزم به انتخاب رشته تخصصی و تحصیلات جزئی در سال دوم شود.

دانشجویان آینده نگر باید در نظر داشته باشند که اگر در مورد حوزه تخصصی تصمیم گیری نکنند، این مانعی برای تحصیل در کانادا نیست. در حالی که دنبال کردن برنامه ای که در نهایت مناسب نباشد ممکن است یک اشتباه هزینه بر باشد (از نظر مالی و زمان)، بسیاری از برنامه های مطالعه انعطاف پذیری را با تغییر برنامه های مطالعاتی یا ترتیب برنامه های بین رشته ای ارائه می دهند.

با این حال، درست است که دانشجویی با آگاهی کامل از برنامه تحصیلی که مایل است دنبال کند ممکن است بتواند از همه گزینه های موجود برای تجربه کار و پیشرفت شغلی استفاده کند. توصیه می شود که یک دانشجوی بین المللی آینده نگر قبل از شروع برنامه، برنامه های مطالعاتی مختلف موجود در کانادا را با دقت مورد بررسی قرار دهد.