پذیرش تحصیلی

گرفتن پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادایی

پس از انتخاب یک موسسه آموزشی و برنامه تحصیل در کانادا، دانشجویان بین المللی آینده نیاز به دریافت پذیرش در مدرسه مورد نظر خود می باشند.

تهیه درخواست برای یک برنامه تحصیلی در کانادا یک گام مهم در سفر برای دانشجوی بین المللی شدن در کانادا است. در حالیکه شرایط و مراحل دقیق پذیرش از مدرسه به مدرسه متفاوت است، در تهیه برنامه باید عوامل زیر مورد توجه قرار گیرد. توجه به این نکته مهم است که دانشجویان آینده نگر که می خواهند در کانادا تحصیل کنند باید ابتدا در یک برنامه آموزشی در یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) درخواست کنند.
                           
الزامات زبان
دو زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه است. برای واجد شرایط بودن در یک برنامه دانشگاهی، اکثر مدارس انگلیسی زبان ممکن است از دانش آموزانی که انگلیسی زبان اول آنها نیست، بخواهند که یک آزمون امتحان انگلیسی را گذرانند، مانند آزمون آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL)، سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS) یا آزمون زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا (CAEL)، یا در برنامه زبان خودشان یا در یک مدرسه شریک ESL ثبت نام کنید. موسسات زبان فرانسه ممکن است درخواست آزمون فرانسوی شناخته شده را بخواهند، یا این موسسه ممکن است روش های ارزیابی زبان خاص خود را داشته باشد.

الزامات ورودی
هیچ آزمون ورودی گسترده ای در کانادا برای برنامه های تحصیلات پس از دوره متوسطه وجود ندارد. هر موسسه استانداردهای پذیرش خود را تعیین می کند و صلاحیت های هر متقاضی را بصورت جداگانه ارزیابی می کند. این مهم است که متقاضی قبل از ارائه برنامه، تأیید کند که می تواند شرایط پذیرش برنامه مطالعاتی مورد نظر را برآورده می کند. داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسات تماس بگیرند، یا از طریق وب سایت مربوطه مشورت کنند.
 
مهلت برنامه
مهلت برنامه های مختلف از مدرسه به مدرسه متفاوت است، به طوری که برخی از مدارس فقط در طول مدت معینی از سال درخواست ها را قبول می کنند. پس از ارائه درخواست، ممکن است چهار تا شش ماه تصمیم گیری یک مدرسه طول بکشد. مهم است که قبل از شروع برنامه تحصیلی، از برنامه دقیق اطمینان حاصل کنید که متقاضی وقت کافی برای اخذ مجوز تحصیل داشته باشد و به کانادا سفر کند. این روند بین هشت تا 15 هفته طول می کشد. ایده خوبی است روند اپلای، جمع آوری اسناد و اطلاعات لازم را تقریباً یک سال قبل شروع کنید.

سال تحصیلی
سال تحصیلی معمولاً از سپتامبر تا می انجام می شود. برخی مدارس یک ترم یا سه ماهه هستند و تمام دوره ها حتی در تابستان نیز در دسترس است. سایر موسسات ممکن است انتخاب رشته و برنامه زمانبندی محدود تری را در طول ماه های تابستان ارائه دهند، و اغلب ثبت نام در دوره های تابستانی امری اختیاری است. برخی از برنامه ها پذیرش در ماه ژانویه دارند.

تحصیل انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم
دانشجویان آینده نگر بین المللی که به فرانسه یا انگلیسی به عنوان زبان دوم در یک موسسه خصوصی در کانادا تحصیل می کنند می توانند تأیید کنند که این برنامه از کیفیت خوبی در وب سایت Languages ​​Canada برخوردار است. این سازمان ارزیابی کیفی از مدارس زبان در سراسر کانادا ارائه می دهد و لیستی از برنامه ها و اعضای مورد تأیید را ارائه می دهد.

تشخیص موسسه / برنامه
در کانادا دولت های استانی و منطقه ای مسئولیت آموزش و پرورش را بر عهده دارند. از طریق قوانین استانی، دانشکده ها تنظیم و تعیین می شوند و به دانشگاه ها حق اعطای مدرک داده می شود. دانشجویان بین المللی موظفند تحصیلات خود را در DLI ادامه دهند. این وضعیت توسط استانی که موسسه در آن قرار دارد تنظیم می شود. قبل از مراجعه به موسسه، دانشجویان بین المللی آینده باید تأیید کنند که موسسه مورد نظر DLI است. برای لیست کامل DLI کلیه استان ها، لطفاً به لیست مؤسسات یادگیری تعیین شده مراجعه کنید.

در حالی که هیچ رتبه دولتی از دانشگاه ها و دانشکده های کانادا وجود ندارد، بسیاری از نشریات آموزش و پرورش و منابع رسانه ای مشهور، مؤسسات کانادایی را به شدت در لیست موسسات آموزش عالی در سراسر جهان قرار می دهند.

آموزش از راه دور
افرادی که نمی توانند به کانادا برای تحصیل در یک موسسه پس از دوره متوسطه بیایند ممکن است بخواهند بسیاری از برنامه های آنلاین ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های کانادا را در نظر بگیرند. این برنامه ها می توانند با گذراندن برخی از دوره های آنلاین، قبل از ورود به کانادا، یک دوره ابتدایی در مقطع کارشناسی ارشد، دیپلم یا گواهینامه را برای افراد فراهم کنند. با گذراندن این دوره ها، یک دانش آموز می تواند برای شرکت در موسسه ای برای سال دوم یا سوم یک برنامه تحصیلی به کانادا بیاید.

کمک مالی
افرادی که برای تأمین اعتبار مطالعات کانادایی خود به کمک نیاز دارند، می توانند به عنوان اولین قدم با دولت کشور تابعیت خود تماس بگیرند. ممکن است بورس های تحصیلی، وام های کم بهره یا جوایز دیگری که شما واجد شرایط آنها هستید، وجود داشته باشد. علاوه بر این، دفتر کمک های مالی دانشگاه یا کالج مورد نظر برای حضور در این مرکز ممکن است در ارائه خدمات کمک کند. برخی از مؤسسات ممکن است گزینه های تأمین اعتبار در اختیار دانشجویان بین المللی باشند.
برای تعیین اینکه آیا اعتبارات می تواند از موسسه دیگری پس از دوره متوسطه منتقل شود، مهم است که دانشجویی با دانشگاه یا کالج کانادایی که قصد انتقال به آن را دارد تماس بگیرد، زیرا هر موسسه سیاست مربوط به اعتبارات نقل و انتقالات را دارد. یک مؤسسه آموزشی فعلی دانشجویی ممکن است با برخی از مؤسسات کانادا توافق داشته باشد تا اجازه اعتبار را ببخشد.

کاربرد
هنگامی که یک دانشجوی آینده نگر دانشگاه یا کالج کانادا را انتخاب کرد، می تواند به وب سایت آن موسسه مراجعه کند یا برای کسب اطلاعات در مورد نحوه درخواست، با دفتر پذیرش تماس بگیرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مؤسسات، از ابزار جستجوی دانشکده CanadaVisa استفاده کنید. برای گزارش دقیق در مورد مدارس متناسب با وضعیت فردی شما، ابزار School Match را امتحان کنید.
بسیاری از موسسات درخواست ها را بصورت الکترونیکی و آنلاین دریافت می کنند. به طور کلی، متقاضی می تواند ظرف چهار تا شش ماه پس از مهلت درخواست، تصمیم در مورد درخواست دریافت کند. متقاضیان موفق نامه پذیرش دریافت می کنند، که ممکن است از درخواست مجوز تحصیل در کانادا استفاده شود.