ساسکاچوان

برنامه ی نامزد مهاجرتی ساسکاچوان(SINP)

استان ساسکاچوان به خاطر ورود مهاجران از سراسر جهان یکی از سریع الرشدترین استان های کانادا از نظر اقتصاد و جمعیت می باشد.
این استان یکی از استان های چمنزاری غرب کانادا محسوب می شود. اقتصاد آن در درجه ی اول مبتنی بر صنعت کشاورزی و منابع طبیعی مهم همانند جنگلداری و ماهیگیری است. این استان، دو شهر مهم، ساسکتون و رجینا و همچنین بیابان های بی کران وسیعی را در خود جای داده است.
تحصیل در استان ساسکاچوان
SNIP برنامه ی انتخاب استانی ساسکاچوان است. مهاجران آینده که دارای مهارت ها و تجارب مد نظر استان هستند می توانند از طریق این برنامه، گواهی انتخاب استانی خود را دریافت نماید. اخذ این گواهی باعث می شود که افراد خارجی بتوانند در بازه ی زمانی سریعتر از سایر گروه های مهاجرتی کانادا، اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

گروه نیروهای متخصص بین المللی
این گروه درخواست های نیروهای متخصصی که قصد زندگی و کار در استان ساسکاچوان را دارند قبول می کند. متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیازدهی ارزیابی شده و می تواند در یکی از زیرگروه های زیر پذیرش شوند.
نیروهای متخصص بین المللی دارای پیشنهاد کار
این زیرگروه برای نیروهای متخصصی است که دارای یک پیشنهاد کار تخصصی از یکی از کارفرمایان ساسکاچوان هستند
 نیروهای متخصص بین المللی- مشاغل مورد تقاضا
این زیرگروه مختص نیروهای بسیار متخصصی که دارای سابقه ی کار در یکی از مشاغل مدنظر استان ساسکاچوان هستند و نتوانسته اند پیشنهاد کاری از یکی از این استان دریافت کنند، می باشد.
 نیروهای متخصص بین المللی- اکسپرس اینتری ساسکاچوان
این زیرگروه برای استان این امکان را فراهم می کند که افرادی که در حال حاضر در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری که متعلق به سازمان IRCC کانادا هستند و دارای سابقه ی کار در یکی از مشاغل مورد نظر استان ساسکاچوان را انتخاب نمایند.
گروه سابقه ی کار در ساسکاچوان (شاغلین در ساسکاچوان)
این گروه برای نیروهای متخصصی است که در حال حاضر در ساسکاچوان زندگی می کنند. گروه تجربه ی ساسکاچوان درخواست متقاضیان را تحت زیرگروه های زیر پذیرش می کن
دارندگان مجوز کار
این زیرگروه برای افرادی است که حداقل به مدت شش ماه تحت یک مجوز کار معتبر در ساسکاچوان کار می کرده اند.
متخصصین سلامت (نیروهای کار در حوزه های مشاغل بهداشت و درمان)
این زیرگروه برای افرادی است که حداقل به مدت 6 ماه، به عنوان پزشک، پرستار و یا در یکی از تخصص های دیگر حوزه ی بهداشت و سلامت در ساسکاچوان کار کرده اند.
پروژه های بخش هتلداری
این زیرگروه برای افرادی است که در حال حاضر بعنوان سرور غذا و نوشیدنی، خدمه ی غذاخوری، کمک آشپز یا خدمتکار یا کارکنان خدماتی حداقل به مدت 6 ماه کار کرده اند. کارفرما باید قبل از اینکه متقاضی در کانادا کار خود را شروع کند، از استان تاییدیه دریافت نماید.
پروژه های رانندگان کامیون برای مسیرهای طولانی
این زیرگروه برای افرادی است که در حال حاضر برای یکی از شرکت های معتبر حمل و نقل در ساسکاچوان مشغول به کار هستند. رانندگان باید حداقل 6 ماه قبل از اپلای در حال کار برای کارفرمای فعلی خودشان در ساسکاچوان باشند.
دانشجویان
این زیرگروه برای دانشجویانی است که از یکی از موسسات آموزش عالی معتبر در کانادا فارغ التحصیل شده اند. از الزامات دیگر این گروه این است که، دانشجو باید دست کم 24 ماه قبل از اپلای حداقل به مدت 6 ماه در ساسکاچوان کار کرده باشد.

گروه کارآفرینان و مزرعه داران
این گروه برای افرادی است که قصد مالکیت و یا راه اندازی فعالانه ی یک کسب و کار یا کار کشاورزی را در ساسکاچوان دارند.
زیرگروه کارآفرینان
این زیرگروه مختص افرادی است که از طریق ایجاد، کسب یا همکاری با یکی از کسب و کارهای استان، تمایل به سرمایه گذاری مدیریتی و سرمایه در استان دارند. داوطلبین باید یک نقش مدیریتی فعال در کسب و کار داشته باشند. این زیرگروه بر اساس مدل اظهارنامه ی علاقمندی (EOI) عمل می کند.
زیرگروه مالکان و مدیران مزارع
این زیرگروه مختص مزرعه داران با تجربه ای است که سرمایه ی قابل توجهی برای سرمایه گذاری در کار کشاورزی و سکونت در استان ساسکاچوان هستند.