نیوفانلند و لابرادور

برنامه ی مهاجرتی نیوفاندلند و لابرادور
نیوفاندلند و لابرادور غربی ترین استان کانادا و سر به راز ترین کشور می باشد.
این استان از دو سرزمین مجزا تشکیل شده است: لابرادور، که به سرزمین اصلی متصل است  و جزیره نیوفاندلند متصل است. تعداد زیادی از ساکنان آن در مرکز استان سنت جان زندگی می کنند، که از یک فرهنگ پر نشاط برخوردار است که عمدتا برآمده از محیط زندگی ساحلی آنجا می باشد.
 این استان به تازگی  توسعه ی عظیم در حوزه ی انرژی و منابع طبیعی به دست آورده است.

 برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور NLPNP است،از طریق این برنامه، مهاجران دارای مهارت و تجربه مورد نظر این استان می توانند اعتبارنامه ی نامزدی نیوفاندلند و لابرادور را دریافت کنند،که به اتباع خارجی این امکان را می دهد با صرف زمانی کمتر نسبت به دیگر رده های مهاجرتی کانادا، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور NLPNP درخواست های مهاجرت تحت عناوین زیر را می پذیرد:
اکسپرس انتری نیروی کار ماهر نیوفاندلند و لابرادور
گروه نیروی کار ماهر
گروه فارغ التحصیلان با مدارک بین المللی
گروه کارآفربن بین المللی
گروه کارآفرین تحصیلی بین المللی
برنامه خلبان مهاجرتی بین المللی


اکسپرس انتری نیروی کار ماهر نیوفاندلند و لابرادور
گروه اکسپرس انتری نیروی کار ماهر نیوفاندلند و لابرادور، برای برنامه ی نامزدی استان نیوفاندلند و لابرادور، این امکان را فراهم می کند تا متقاضیان دارای مهارت با پیشنهاد های شغلی را از طریق سیستم گزینش مهاجرتی اکسپرس انتری فدرال نامزد کند. مهاجران احتمالی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری فدرال پذیرفته شده اند، می توانند گروه اکسپرس انتری نیروی کار ماهر نیوفاندلند و لابرادور را درخواست کنند.
افرادی که توسط NLPNP نامزد شده اند، در سیستم رتبه بندی جامع امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد، در نتیجه به اپلای برای اقامت دائم کانادا دعوت می شود.


گروه نیروی کار ماهر
برنامه مهاجرتی این استان بر اساس این گروه، درخواست های مربوط به افرادی که پیشنهاد شغلی تضمین شده از کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور دریافت کرده اند را می پذیرد. افرادی که در حال حاضر، در استان، با مجوز معتبر کار، مشغول به کار می باشند نیز می توانند واجد شرایط باشند.


گروه فارغ التحصیلان با مدارک بین المللی
برنامه مهاجرتی این استان بر اساس این گروه، درخواست های فارغ التحصیلان جدید را که با مجوز کار تحصیلی از یک موسسه ی دانشگاهی کانادایی واجد شرایط، که در کانادا مانده اند را پذیرش می کند. متقاضیان همچنین باید یک شغل یا پیشنهاد شغلی را از کارفرمایی در نیوفاندلند و لابرادور داشته باشند و در زمان تقاضا باید در زمینه تحصیل خود مشغول به کار باشند.


گروه کارآفین بین المللی
این دسته مهاجرت تجاری NLNP به زودی برای اتباع خارجی که می خواهند در نیوفاند لند و لابرادور مستقر شوند ، ساخت و ایجاد، مدیریت یا خرید یک تجارت در استان باز میشود. داوطلبان باید قبل از پیگیری نامزدی استانی، کار خود را برای مدت یک سال در مجوز کار موقت مدیریت کنند.


گروه کارآفرین فارغ التحصیل با مدرک بین المللی
این کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی NLNP مربوط به فارغ التحصیلان بین المللی است که در مؤسسات کارشناسی ارشد و دکترای نیوفاند لند و لابرادور حضور یافته اند و مایل به ایجاد، همکاری و یا اداره یک تجارت در استان با برنامه ی اقامت دائم کانادا هستند.

خلبان مهاجرتی آتلانتیک
نیوفاندلند و لابرادور یکی از چهار استان آتلانتیک است که با همکاری دولت کانادا برای استخدام کارگران خارجی برای پر کردن مشاغل در اقیانوس اطلس کانادا که به طور محلی پر نشده است، دولت کانادا همکاری می کنند. اتباع خارجی علاقمند به شرکت در خلبان مهاجرتی آتلانتیک ممکن است در زمان درخواست اقامت در خارج از کشور یا در موقت اقامت در کانادا داشته باشند.
کلیه متقاضیان خلبان باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای تعیین شده داشته باشند که شرایط برنامه را برآورده سازد.