نیوبرانزویک

برنامه ی مهاجرتی نیوبرانزویک (NBPNP)

نیوبرانزویک یکی از استان های شمال شرقی Maritime است. این استان، تنها استان رسما دو زبانه ی کانادا است که زبان اول 30% از مردم آن فرانسوی است. نیوبرانوزیک شهرهایی همانند فدریشن، سنت جان ومانکتون را در خود جای داده است.
NBPNP  برنامه ی مهاجرت استانی نیوبرانزویک است.
 طرح استانی نیوبرانزویک تحصیل در استان نیوبرانزویک مهاجران آینده ای که مهارت ها و سابقه ی کار مد نظر استان را دارند، می توانند از طریق برنامه ی NBPNP، سرتیفیکیت انتخاب استانی نیوبرانزویک را دریافت نمایند. مردم خارجی از طریق این گواهی می توانند اقامت دائم کانادارا اخذ می نمایند. NBPNP درخواست ها را در یکی از گروه های زیر پذیرش می نماید:
برنامه ی بازار کار اکسپرس اینتری (Express Entry Labour Market Stream)
برنامه ی نیروهای متخصص با حمایت خانواده (Skilled Workers with Family Support)
برنامه ی نیروهای نیروهای متخصص با حمایت کارفرما (Skilled Workers with Employer Support)
برنامه ی کارآفرینان دارای مدرک ارشد و دکترا (Post-Graduate Entrepreneurial Stream)
برنامه ی کارآفرینان (Entrepreneurial Stream)


برنامه ی بازار کار اکسپرس اینتری
این برنامه به NBPNP این امکان را می دهد تا از سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری فدرال برای برآورده کردن نیازهای جمعیتی و نیازهای خاص بازار کار استفاده نماید. این برنامه طبق مدل اظهارنامه ی علاقمندی اجرا می شود.

برنامه ی نیروی متخصص با حمایت کارفرما
دراین برنامه استان نیوبرانزویک درخواست افرادی را پذیرش می کند که یک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت از یکی از کارفرمایان نیوبرانزویک دریافت کرده باشند.
برنامه ی کارآفرینی در مقطع ارشد و دکترا
دراین برنامه استان نیوبرانزویک درخواست افرادی را پذیرش می کند که از یکی از موسسات آکادمیک معتبر در نیوبرانزویک فارغ التحصیل شده باشند و اینکه کسب و کار جدیدی را شروع یا کسب نموده باشند.
برنامه ی کارآفرینی
دراین برنامه استان نیوبرانزویک درخواست افرادی را پذیرش می کند که قصد مالکیت و مدیریت فعالانه ی کسب و کاری در نیوبرانزویک را دارند. متقاضیان باید یک سرمایه گذاری مالی در کسب و کار داشته باشند. 
برنامه ی نیروی متخصص با حمایت خانواده
دراین برنامه استان نیوبرانزویک درخواست افرادی را پذیرش می کند که در نیوبرانزویک کار کرده اند و ارتباطات خانوادگی نزدیکی در استان دارند.

برنامه خلبانی مهاجرت آتلانتیک
خلبان مهاجرت اقیانوس اطلس برای استقبال از تازه واردان اضافی در منطقه آتلانتیک کانادا برای پر کردن نیازهای کارفرمایان محلی و جوامع طراحی شده است.
برنامه آزمایشی مهاجرت به کانادا با روش مهاجرت آتلانتیک  سه ساله اجازه می دهد کارفرمایان تعیین شده محلی را شناسایی، استخدام و حفظ استعداد جهانی. این برنامه همچنین اهداف حمایت از رشد جمعیت، ایجاد نیروی کار ماهر و افزایش اشتغال در منطقه را دارد.
نیوبرانزویک یکی از چهار استان آتلانتیک شرکت کننده است که با دولت کانادا برای استخدام کارگران خارجی برای رفع کمبود بازار کار در آتلانتیک کانادا همکاری می کند. اتباع خارجی علاقمند به شرکت در برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس ممکن است در زمان درخواست، در خارج از کشور یا در موقت اقامت در کانادا اقامت داشته باشند.

کلیه متقاضیان خلبان باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای تعیین شده داشته باشند که شرایط برنامه را برآورده سازند.