نواسکوشیا

برنامه ی مهاجرتی نوا اسکورشیا (NSNP)

این استان از شبه‌جزیره‌ای متصل به سرزمین اصلی کانادا و جزیرهٔ کیپ برتون و چندین و 3000 جزیرهٔ کوچک‌تر تشکیل شده‌است. پایتخت این استان شهر هالیفکس است که به عنوان مرکز اصلی فرهنگ و هنر و همچنین استانداردهای بالای زندگی شناخته می شود. مردم نوااسکوشیا در کنار دریا زندگی می کنند این استان به خاطر زیبایی های طبیعی و غذاهای خوشمزه اش شهرت زیادی  دارد.
NSNP برنامه ی مهاجرت استانی نوا اسکوشیا است. مهاجران آینده ای که دارای مهارت و سابقه ی کار مدنظر استان هستند می توانند از طریق این برنامه، گواهی انتخاب استانی نوا اسکوشیا را با سرعتی بیشتر از فرآیند کلی مهاجرت دریافت نمایند. NSNP
درخواست ها را تحت برنامه های مهاجرتی زیر پذیرش می کند:
تقاضای نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری (Nova Scotia Demand: Express Entry)
سابقه ی کار در نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری (Nova Scotia Experience: Express Entry)
اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا(Nova Scotia Labour Market Priorities)
برنامه ی نیروهای متخصص (Skilled Worker Stream)
برنامه تقاضای اشتغال( Occupation in Demand Stream)
برنامه ی کارآفرینی (Entrepreneur)
برنامه ی کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی (International Graduate Entrepreneur Stream)
برنامه ی پزشکان (Physician Stream)تجربه ی نوا اسکوشیا: اکسپرس ایننتری
نوا اسکوشیا به منظور انتخاب داوطلبان برای برنامه ی نوا اسکوشیا از سیستم انتخاب مهاجرتی اکسپرس  اینتری دولت فدرال استفاده می کند. این برنامه برای نیروهای متخصصی است که دارای تحصیلات و مدارک عالی هستند و حداقل یک سال برای کارفرمای نوا اسکوشیا کار کرده اند، باعث اقاکن دائم در نوا اسکوشیا می شود.
برنامه ی سابقه ی کار در نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری
نوا اسکوشیا به منظور انتخاب داوطلبین در این برنامه از سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری استفاده می کند. این برنامه  مسیری برای اخذ اقامت دائم برای متقاضیانی است که دارای  تخصص های بسیار بالا با حداقل  یک سال سابقه ی کار برای یکی از کارفرمایان نوا اسکوشیا هستند. به پایان رسیدن برنامه ی اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا جولای ۲۰۱۷
برنامه ی نیروهای متخصص
در این گروه، NSNP، متقاضیانی را پذیرش می کند که  پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان نوا اسکوشیا دریافت کرده اند. افراد شاغل در مشاغل تخصصی، نیمه تخصصی و مشاغل نیازمند تخصص کم می توانند شرایط اپلای را داشته باشند.
برنامه ی کارآفرینی
برنامه استانی نوا اسکوشیا (NSNP)، برای جذب افرادی طراحی شده است که قصد دارند  کسب و کار جدیدی را شروع  کرده یا بدست آورند و به طور موقت در نوا اسکوشیا اقامت نمایند.
برنامه ی کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی
برنامه ی کارآفرینی فارغ التحصلان بین المللی برای فارغ التحصیلانی است که حداقل یک دوره ی تحصیلی تمام وقت دو ساله را از دانشگاه ها یا کالج های دولتی معتبر در نوا اسکوشی گذرانده اند،حداقل به مدت یک سال، کسب و کار خود را در نوا اسکوشیا راه اندازی کرده اند و قصد اقامت دائم در کانادا را دارند، امکان پذیر است.

برنامه ی پزشکان
برنامه ی پزشکان برای پزشکان عمومی آموزش دیده در سطح بین المللی، پزشکان خانواده و پزشکان متخصص با پیشنهاد استخدام امضا شده از سوی مقامات بهداشت و درمان نوا اسکوشیا، باز است.

برنامه ی خلبان مهاجرتی آتلانتیک
نوا اسکوشیا یکی از چهار استان آتلانتیک است که با همکاری دولت کانادا برای استخدام کارگران خارجی برای پر کردن مشاغل در اقیانوس اطلس کانادا که به طور محلی پر نشده است، همکاری می کند. اتباع خارجی علاقمند به شرکت در برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس در زمان درخواست باید در خارج از کشور یا به صورت موقت در کانادا اقامت اشته باشند.

کلیه متقاضیان خلبان باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای تعیین شده داشته باشند که شرایط برنامه را برآورده سازند.