بریتیش کلمبیا

برنامه ی مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا  (BC PNP)
بریتیش کلمبیا، غربی ترین استان کانادا است و قطب تنوع فرهنگی و رشد اقتصادی است.
سومین شهر بزرگ کشور، ونکوور، بریتیش کلمبیا و یکی ازمتنوع ترین استان های کانادا است. اقتصاد بریتانیا کلمبیا روی منابع طبیعی قوی مانند جنگلداری و معدن تمرکز است. محیط طبیعی این استان با جنگلهای انبوه  و آب و هوای ساحلی منحصر به فرد، به عنوان یکی از زیباترین مناطق کانادا و در واقع جهان شناخته شده است.


BC PNP برنامه مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا است، مهاجران مشتاق با با مهارت ها و تجربه ی مد نظر مدرک نامزدی استان بریتیش کلمبیا دریافت خواهند کرد که شرایط اپلای اقامت دائم کانادا را برای ملیت های دیگر فراهم میکند.

مهارت های مهاجرت
مهارت های مهاجرتی BC PNP شامل دسته بندی ذیل می باشند:
گروه نیروی متخصص - این گروه متخصص افرادی است که یک پیشنهاد کار واجد شرایط در یکی از مشاغل تخصصی دریافت کرده ات. نیروهای کار باید چند سال سابقه ی کار در شغل تخصصی خود داشته باشند.
گروه نیروهای متخصص در حوزه ی بهداشت و درمان -  در این زیرگروه افرادی با سابقه ی کار و پیشنهاد کار واجد شرایط همانند پزشکان، پرستاران، پرستاران روانپزشکی و یا سایر مشاغل تخصصی حوزه ی بهداشت می توانند اپلای نمایند. پیشنهاد های کاری در  یکی از 11 شغل تعیین شده در حوزه ی بهداشت، واجد شرایط هستند.

گروه فارغ التحصیلان بین المللی - این گروه مختص افرادی است که در سه سال اخیر از یکی از دانشگاه ها یا کالج های واجد شرایط کانادا فارغ التحصیل شده باشند. پیشنهاد شغل باید از یکی از کارفرمایان BC بدست آمده  باشد.

گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع ارشد و دکترا - این گروه مختص فارغ التحصیلان دارای مدرک ارشد یا دکترا از یکی از موسسات آموزشی معتبر بریتیش کلمبیا در رشته های علوم طبیعی، کاربردی یا علوم بهداشت است. هیچ پیشنهاد شغلی برای اپلای در این زیر گروه نیاز نیست.

گروه نیروهای نیمه متخصص و مبتدی - کارکنان در برخی از مشاغل ابتدایی یا نیمه حرفه ای در بخش گردشگری/ هتلداری، تامین غذا رانندگی کامیون یا افرادی در مشاغل مبتدی یا نیمه تخصصی که در منطقه ی شمال شرق توسه ی بریتیش کلمبیا زندگی می کنند، می توانند واجد شرایط این برنامه باشند.

اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا
اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا هم راستا با سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری دولت فدرال است و به متقاضیان واجد شرایط اجازه می دهد در پردازش اولویت هر دو برنامه  PNP BC خود را دریافت کرده و در صورت نامزد شدن، درخواست اقامت دائم خود را دریافت کنند.
گروه های مهاجرت از طریق تخصص که در قسمت زیر ذکر شده است را می توان از طریق اکسپرس اینتری بریتش کلمبیا نیز انجام داد:
گروه نیروی متخصص
گروه نیروهای متخصص در حوزه ی بهداشت و درمان
گروه فارغ التحصیلان بین المللی
گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع ارشد و دکترا

سیستم ثبت نام مهاجرت بر مبنای تخصص (SIRS)
در 27 ژانویه ی سال 2016، دولت بریتیش کلمبیا سیستم ثبت نام مهاجرت بر مبنای تخصص (SIRS) را برای BC PNP اعلان کرد. این سیستم مبتنی بر امتیاز به داوطلبین یک امتیاز ثبت نام می دهد که تعیین می کند آیا آنها دعوت نامه را دریافت می نمایند یا خیر. این امتیاز مبتنی بر فاکتورهایی همانند سطح تحصیلات، ابقه ی کار مستقیم و پیشنهاد کار از بریتیش کلمبیا است که توانایی فرد برای موفقیت در بازار کار کانادا و کمک به اقتصاد استان را منعکس می نماید.

مهاجرت از طریق کارآفرینی
افرادی که قصد سکونت و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا را دارند می تواند تحت این برنامه واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا شوند. این برنامه به دو زیرگروه زیر تقسیم می شوند:
گروه مهاجرتی کارآفرینی - این گروه برای مدیران ارشد یا مالکان کسب و کاری است که قصد سرمایه گذاری در کسب و کارهای منتخب استان بریتیش کلمبیا را دارند.
مهاجرت کارآفرینان - خلبان منطقه ای - خلبان جدید برای کارآفرینان بین المللی به دنبال ایجاد یک تجارت جدید در یک جامعه کوچک بریتانیا کلمبیا است.
گروه پروژه های استراتژیک: شرکت های خارجی از طریق این برنامه می توانند فعالیتی را در بریتیش کلمبیا راه اندازی نمایند. حداکثر تا سقف 5 نفر از کارکنان کلیدی مدیریتی، تخصصی یا فنی می توانند برای اخذ اقامت دائم در این استان انتخاب شوند.